Az alacsony önbizalom veszélyeire már régóta figyelmeztetnek a szakemberek, de most kiderült, hogy egyes emberek a rendszeres alkoholfogyasztással próbálják felülkerekedni a problémáikon. Ez azonban az egészségre is komoly hatással lehet, és a fiatal felnőttek körében különösen elterjedt.
Egy friss kutatás szerint a 20-as éveikben járó fiatalok nagyobb valószínűséggel élnek alkohollal, ha alacsony önértékeléssel és önbizalommal rendelkeznek. Azonban az alkoholfogyasztás csak átmeneti megkönnyebbülést nyújt, és hosszú távon csak rontja az önértékelést és az önbizalmat.
Az alkoholizmus számos egészségügyi kockázattal jár, beleértve a májbetegségeket, az idegrendszeri károsodást, a daganatos megbetegedéseket és a szívbetegségeket. Ráadásul az alkoholfogyasztás negatívan befolyásolja az alvást, és hozzájárulhat a depresszióhoz és a szorongáshoz is.
A kutatás azt is kimutatta, hogy az alacsony önbizalom és az önértékelés nem csak a fiatal felnőttek körében jellemző probléma. Az idősebb korosztályokban is sokan küzdenek hasonló problémákkal, és az alkoholfogyasztás itt is elterjedt módszer az önbizalom javítására.
Az alkoholfogyasztás nem megoldás az önbizalomhiányra. Az önbizalom és az önértékelés fejleszthetőek, és számos módszer létezik a problémák kezelésére. Az alkoholfogyasztás helyett érdemes inkább sportolni, meditálni, és más olyan tevékenységeket végezni, amelyek segíthetnek az önbizalom növelésében.
Az egészség és az önbizalom szorosan összefüggnek, és az alkoholfogyasztás csak átmeneti megoldás a problémákra. Fontos, hogy a fiatal felnőttek és az idősebb korosztályok is tudatosan foglalkozzanak az önbizalmukkal és az önértékelésükkel, és egészséges módszereket válasszanak az önbizalom javítására.