A szurkolók nem számítottak erre a fordulatra, sokan pont azzal vádolták a nemzeti együttest, hogy a világbajnokság előtt kiállt az állam erőszakos fellépése mellett. Azzal, hogy a játékosok csöndben maradtak – ami arra késztette az iráni televízió szerkesztőjét, hogy megszakítsa az élő adást –, nagy bajba kerülhetnek, amennyiben a rezsim úgy dönt, példát statuál azzal, hogy keményen megbünteti őket.
Iránban a politikai véleménykülönbség a halálbüntetéssel sújtott bűncselekmények közé tartozik, a szeptemberi felkelés kezdete óta 21 tüntetőt ítéltek már halálra. Az iráni tisztviselők pedig már a világbajnokság előtt is arról beszéltek, hogy fel kell lépni a nemzeti himnusz és a zászló iránti tiszteletlenséggel szemben – hívta fel a figyelmet a brit lap.
Maszúd Szetajesi, az iráni igazságszolgáltatás szóvivője néhány nappal ezelőtt azt mondta, hogy büntetés várhat arra, aki megtagadja a himnusz éneklését. Az állami hírügynökségek arról is beszámoltak, hogy alig tíz nappal ezelőtt egy iráni lelkész ima közben arra figyelmeztette a himnuszt nem tisztelő sportolókat, hogy büntetésre számíthatnak.
Ne maradjon le semmiről, böngéssze az Index világbajnoki mellékletét! Ide kattintva elérheti összes cikkünket, a menetrendet, a csoportállásokat, a kereteket, a helyszíneket és még sok minden mást.