A történtek fontos üzenetet szeretnének közvetíteni. De mégis mit?
Varsó központjában hét embert láthattak a járókelők. Ez a hét ember tálcákon, fóliába csomagolva művérrel borítva feküdt a tér közepén.
Kiderült, hogy aktivisták voltak és a “Emberi hús” címén tüntettek. A fóliákban, melyekbe nők és férfiak vannak becsomagolva, olyan felirattal voltak ellátva, mint “kismalac”, “tanyasi hús” stb. A résztvevők olyan húsokat utánoztak, melyeket a szupermarketekben is vásárolhatunk.
A járókelőket mélyen megdöbbentették a látottak.
Az aktivisták az állatok mellett álltak ki ezzel a megmozdulással. Nem értenek egyet az ipari gazdálkodás kegyetlen bánásmódjával.
“A hús- és tejipar milliókat költ reklámkampányokra, és elrejti az állattenyésztés borzalmait, valamint a vágóhidakon zajló eseményeket.”
A megmozdulásnak az volt a célja, hogy megmutassa, hogy az emberek hasonlóak az álatokhoz. Mindegy, hogy az tehén, disznó vagy csirke.
“Az állatok nem termékek vagy gépek. Éreznek, gondolkodnak, van akaratuk és joguk a Földön élni. Ugyanúgy, mint nekünk. Olyan nehéz elképzelni, hogy milyen lenne a helyükben lenni?”
Néhány internet-felhasználó egyetértett az üzenettel. “Ezt, így kell bemutatni”.
Sokan azonban úgy vélik, hogy az állathús fogyasztása egyidős az emberrel.
“Az emberiség a kezdetektől fogva húst evett, nem hiszem, hogy bármi is megváltozna ettől.”
“Nos, ha a dinoszauruszok még ma is élnének, akkor vélhetőleg nekünk kellene aggódni. Ragadozók vagyunk. Nem tagadhatjuk meg magunktól a húst. Egy oroszlán sem fog zellert enni, mert aggódik a zebrákért. Ha valami hasznos dolgot akarsz tenni, akkor menj el egy árvaházba vagy máshová önkéntesnek.”